KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13732041
*
nr 1373 2041
Willie Weberg
(1910-1995), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Stadsbild Stockholm". Olja på duk, 62x79cm
Kondition: krackeleringar
Willie Weberg, svensk bildkonstnär född 1910, död 1995.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2021
kl 18:28:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/1 17:45:40
1
3.400 kr
18/1 18:22:38
2
3.000 kr
18/1 18:22:38
1
3.200 kr (Budbetjänt)
18/1 18:23:59
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
18 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige willie weberg
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Willie Weberg
Kondition: krackeleringar
Willie Weberg, svensk bildkonstnär född 1910, död 1995.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1373 2041
Willie Weberg
(1910-1995), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Stadsbild Stockholm". Olja på duk, 62x79cm
Kondition: krackeleringar
Willie Weberg, svensk bildkonstnär född 1910, död 1995.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 3.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/1 17:45:40 | 1 | 3.400 kr |
18/1 18:22:38 | 2 | 3.000 kr |
18/1 18:22:38 | 1 | 3.200 kr (Budbetjänt) |
18/1 18:23:59 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
18 jan
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar StÃ¥lbrand, Ehrnfried W ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige willie weberg
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37